Afiş Baskı

Anasayfa » Araç Giydirme » Afiş Baskı

Afiş Baskı çalışmalarında görsellik çok önemlidir. Görsellik farkındalığı ortaya çıkaracaktır. Yazılar slogan tarzında ve akılda kalabilecek sadelikte olmalıdır. Fark yaratan ve etkileyici görseller mutlaka bulunması gerekir. Reklam, sosyal, kültürel afiş gibi çeşitleri vardır. Bir ürünü tanıtmak ve satmak için reklam afişleri tasarlanır ve tercih edilir. Toplumu veya belli bir çevreyi bilgilendirmek, duyuru yapmak ve belli mesajları iletmek için kullanılır.

Seminer, sinema ve tiyatro gibi sosyal etkinlikleri duyurmak için kültürel afişler kullanılmaktadır. Afiş baskı aşamasında nerede kullanılacağına dikkat edilir. İç mekan veya dış mekan kullanım alanına göre baskı malzemesi ve kalitesi değişecektir. Dış mekanlarda kullanılacak afişler için hava şartlarına dayanıklı olması istenir. Çalışmalar bu doğrultuda yapılır.

Baskı teknolojisi çok farklıdır. Genel olarak Afiş Baskı işlemlerinde iki yöntem tercih edilir. Bu noktada maliyet ön plana çıkmaktadır. Çok miktarda bir baskı gerekiyorsa ofset baskı tercih edilmelidir. Bu yöntemde hem seri, hem de daha maliyetsiz bir işlem ortaya çıkacaktır. Daha az sayıda baskı isteniyorsa dijital baskı tercih edilebilir. En kaliteli baskı yöntemi her zaman için ofset baskı olmaktadır.

Benzer Konular

,