Vinil Baskı

Anasayfa » Araç Giydirme » Vinil Baskı

Açık hava reklamcılığın en sık tercih edilen malzemeleri arasında yer alan vinil yani brandalarda kalite çok önemli bir detaydır. Gramaj fazlalaştıkça kalitede değişkenlik görülebilir. İstenen boyutlarda ve büyük ebatlarda tek parça basılması son derece önemli bir avantaj olarak görülmektedir. En önemli avantajlarından biri de dilediğiniz kadar görselin basılabiliyor olmasından ibarettir. Bu doğrultuda ihtiyaç duyan her kişiye vinil baskı uygulamasının ışıksız ve ışıklı bir şekilde sunulduğunu belirtmek de yanlış olmayacaktır. Ayrıca dış mekanlarda kullanılabilirlik sunduğunu da net bir şekilde ifade etmek mümkündür. Büyük ilanlar ve totemlerde tercih edilen baskılar genel itibariyle vinil işlem ürününden ibarettir.

Ayrıca dijital vinil işlemlerinden de bahsetmek gerekecektir. Vinil, çeşitli gramajlarda bulunan branda olarak da bilinen bir işlemdir. Pek çok açık hava reklamcılığı dahilinde tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde baskı uygulanabilen vinil malzemeleri yağmur, kar ve güneş gibi doğa olaylarına karşı üstün dayanıklılık göstermektedir. Işıksız ve ışıklı olarak seçeneklerin olduğu da zaten belirtilmektedir. Işıklı vinil işlemleri, floresan esaslı tabelalarda tercih edilmektedir. Işıksız vinil işlemleri ise tabelalarda, afişlerde, billboardlarda ya da dış mekan bina cepheleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Branda ya da bir diğer tanımla vinil baskı, mevcut makinelerde üstüne boya püskürtülerek işlem gerçekleştiren, poşete benzeyen ve içerisinde ipliklerle güçlendirilen plastik baskı materyalinden ibarettir.

Bu baskı işlemleriyle geniş boyutlarda dijital baskı uygulanabiliyor. Bu brandaların sağlamlığından ileri gelebiliyor. Branda vinil malzemeler delikli ve normal mesh branda olacak şekilde iki gruptur. Mesh vinil branda baskı, normal brandalara göre çok daha hafif yapıdadır. Üstelik içerisinden rüzgar geçtiğinden dolayı rüzgara karşı korumalı niteliklerdedir. Vinil baskı, aynı zamanda branda baskı olarak da isimlendirilen bir baskı grubudur. Vinil aslında PVC esaslı bir malzemeden ibarettir. Dijital baskı sektöründen önce reklamcıların branda üstüne folyo kesimden yazılar yapıştırıp afiş şeklinde kullanmaya başladığını da ek bilgi olarak belirtmek mümkün olacaktır. Günümüzde ise reklamcılar, dijital baskı alanında bu baskı türünü vazgeçilmez bir ürün olarak sıkça mevcut işlemlerinde tercih etmektedir.

Benzer Konular

, ,