Market Tabelaları

Anasayfa » Araç Giydirme » Market Tabelaları

Market tabelaları bir insanın ismi gibidir. Nasıl isimsiz insan olmazsa tabelasız markette olmaz. Tabela marketin tanınması reklâmı açısından çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka paraya kıyık iyi bir market tabelası yaptırmak gerekir. Market tabelalarının birçok farklı çeşidi vardır. Kutu harf alüminyum, ışıklı, ledli, alüminyum, alüminyum harf gibi… Bunların her biri özelliklerine göre farklı fiyatlandırılır.

Marketler büyük ölçekli, küçük ölçekli market, AVM, bakkal hepsinin market tabelası bulunması gerekir. Büyüklükleri marketin ölçeğiyle doğru orantılı olmalıdır. Çok büyük bir markete görünmeyecek kadar küçük bir tabela asmak çok da uygun değildir. Ya da marketten daha büyük bir market tabelaları etik olmaz. Market tabelalarının ayaklı olanları da vardır. Bunları marketleri iç kısımda olanlar tabelalarının görünmesi için yol ağzına yaptırarak marketlerinin görünmesini sağlarlar. Bu tabelalar ışıklıda olursa daha dikkat çekici olarak çok daha fazla müşterinin marketinizi görmesini sağlarlar.

Özelliklede marketleri kuytu görülmeyen yerlerde olanlar böyle ışıklı ledli ve kutu harfli olanları tercih ederlerse uzaktan bile görünebilirler, ama şehir içinde geliş gidiş yol üzerinde olanlar daha küçük göz hizasında olanları tercih edebilirler. Yeri iyi olan marketler zaten görünür durumdadır. Tabela marketin büyüklüğü ve yeriyle uygun bir seçim yapılmalıdır. Tanıtımınızın iyi olmasını istiyorsanız Fiyata çok da takılmamak gerekir. Alüminyum tabelalar çok daha uygun fiyatlıdır, Ama tabelayı görmekte bir o kadar zordur. Işıklı, ledli olanlarda ve de tek tek kutu harf olanlarda el işçiliğinin fazla olması nedeniyle fiyatı biraz daha yüksektir. Fakat reklâmınız iyi yapılmış olur.

Benzer Konular

, , ,