Alüminyum Tabela

Anasayfa » maltepe tabela » Alüminyum Tabela

Alüminyum Tabela kullanımlarının çok yaygın olmasının birçok sebebi bulunmakla birlikte mali anlamda makul olması ve uzun ömürlü kullanım imkânı vermesi önemli gerekçeler arasındadır. Aynı zamanda diğer tabela çeşitleriyle kıyaslandığında her türlü duruma göre de çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır. Son derece basit olmasına karşın çok daha iyi bir hizmet görmesi açısından tercih edilen tabelaların kalite standartları ise firma özelinde değişkenlik göstermektedir. Işıklı veya ışıksız olabilmesi de alüminyum tabelaların özellikleri arasında bulunmaktadır. ışıklı özelliğe sahip alüminyum tabelalarda zemin kısmın oyulmasıyla yapıştırma ya da kabartma yapılmaktadır. Böylelikle kutu harf tabelalar ortaya çıkarılmaktadır. Alüminyum zemin üzerine aynı zamanda folyo kesim harf, dekota kesim harf ve pleksiglas düz kesim uygulamaları da yapılmaktadır.

Günün her vaktinde görülebilir olması bakımından ışıklı alüminyum tabela çeşitlerinin tercih edilmesi önerilirken bazı nedenlerden dolayı da ışıksız tabelalar tercih edilebilmektedir. LED ışık kullanımı bulunan alüminyum tabelaların maliyetleri ise tahmin edilenden çok daha düşük seviyelerde olduğu için sağladığı fayda oranı büyük olmaktadır. Bununla birlikte firma isimlerinin yazılı olduğu tabelaların boyutları ise alana göre belirlenmektedir. Tabela üzerindeki harflerin çok büyük puntolarda olması ise tabela görünümü açısından farklılığı beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda renk tercihlerinin alüminyum tabela ekseninde olması da çok daha kaliteli bir görünümü beraberinde getirmektedir. Çok açık renkli olmasından dolayı tabelaların itici olabilme ihtimali de bulunmaktadır. Genellikle firmaların dış yüzeylerinde tercih edilen alüminyum tabela örnekleri yatay ya da dik şekilde olabilmektedir.

Köşe bölümlerde dik olması çok daha iyi olurken hava koşullarından etkilenmemesi de uzun yıllar kullanılabilmesinde en önemli hususlardan biridir. Firma ismi dışında tabela üzerinde bulunan logo bölümünün de ışıklandırılması mümkün olmaktadır. Böylelikle gece saatlerinde çok daha ilgi çekici bir yapının ortaya çıkması da sağlanmaktadır.

Benzer Konular

, ,